asta

Schody modułowe

do samodzielnego montażu

Schody modułowe asta

do samodzielnego montażu

POTRZEBUJESZ POMOCY
W DOBORZE SCHODÓW?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Schody modułowe asta kontakt

Aneta Błajek

Product Sales manager

CHCESZ ZOSTAĆ NASZYM DYSTRYBUTOREM?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Schody modułowe kontakt Paweł Król

Paweł Król

Product Sales manager

Schody ASTA to modułowe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w Twoim domu czy budynku gospodarczym. Postaw na minimalistyczną formę i wysoką funkcjonalność wspartą prostotą montażu i wielowariantowością produktu. Dopasuj schody do swojego pomieszczenia bez inwestowania w drogie projekty, a następnie w kilka godzin samodzielnie je zamontuj – bez inżynierów czy wykwalifikowanej ekipy montażowej.

PRZEZNACZENIE SCHODÓW MODUŁOWYCH ASTA

Wybierając schody modułowe ASTA, możesz dopasować komponenty zgodnie z ich docelowym przeznaczeniem – świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.
ASTA może zostać wykorzystana jako:
  • Schody główne,
  • Schody gospodarcze,
  • Schody garażowe,
  • Schody piwniczne
  • Schody strychowe.
Nasi klienci wykorzystali schody modułowe ASTA w budynkach mieszkalnych, serwisowych oraz usługowych.
schody systemowe certyfikaty

ZALETY SCHODÓW MODUŁOWYCH ASTA

WYBRANE REALIZACJE

OPINIE KLIENTÓW

ZOBACZ NASZE FILMY O SCHODACH MODUŁOWYCH

DLACZEGO NASZE SCHODY

Wykorzystaj schody jako element nowoczesnego i modnego wyposażenia wnętrz – metalowa konstrukcja wykończona drewnianymi stopniami nada Twojemu industrialnemu czy loftowemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Wybierz spośród 4 rodzajów barierek oraz 14 konfiguracji podestów i zabiegów optymalizując przestrzeń oraz dopasowując design do wystroju pomieszczenia.

Planujesz montaż na zewnątrz lub w budynku gospodarczym / garażu? Zamów schody modułowe ASTA z nierdzewnymi stopniami wykonanymi z kraty zgrzewanej lub profilowanej, zwiększając swoje bezpieczeństwo w przypadku butów nabitych śniegiem lub błotem.

Co wyróżnia nasz produkt na rynku, poza niezwykle prostym montażem, jest możliwość regulacji wysokości stopni, a dedykowane podkładki sprężynujące zapobiegają „luzowaniu się” konstrukcji. Jednak dowolność w modelowaniu kształtu schodów, ich odporność na warunki atmosferyczne i atrakcyjny design są najczęściej wskazywanym powodem decydującym o wyborze naszego produktu.

ZASTOSOWANIE SCHODÓW MODUŁOWYCH ASTA

ikona

SKONFIGURUJ WŁASNE SCHODY

1. WYBIERZ STOPNIE DLA SIEBIE

schody modułowe 1
Schody modułowe wypełnienie stopni
Krata zgrzewana
Schody modułowe wypełnienie stopni
Krata profilowana
Schody modułowe wypełnienie stopni
Deska zewnętrzna
antypoślizgowa (modrzew)
Schody modułowe wypełnienie stopni
Deska wewnętrzna
klejona (bukowa)

2. WYBIERZ BARIERKĘ

schody modułowe 2
Barierki do schodów
Barierka bez wypełnienia
Barierki do schodów
Barierka z wypełnieniem
Barierki do schodów
Linki fi 4 mm
Barierki do schodów
Rurka fi 12 mm

3. WYBIERZ PODEST

Podesty i zabiegi dostępne są w 14 konfiguracjach

schody modułowe 3
Schody modułowe
Podest na wspornikach
Schody modułowe
Podest na wspornikach
Schody modułowe
Podest na wspornikach
Schody modułowe
Podest na wspornikach
schody modułowe 3
Schody modułowe
Podest na słupach
Schody modułowe
Podest na słupach
Schody modułowe
Podest na słupach
Schody modułowe
Podest na słupach
Schody metalowe zewnętrzne
Podest na słupach
Schody metalowe zewnętrzne
Podest na słupach
Schody metalowe zewnętrzne
Podest na słupach
Schody metalowe zewnętrzne
Zabiegi
Schody metalowe zewnętrzne
Zabiegi
Schody metalowe zewnętrzne
Podest podwójny

4. WYBIERZ LICZBĘ MODUŁÓW

Potrzebujesz pomocy przy konfiguracji schodów?

Skontaktuj się z naszym specjalistą!

Potrzebujesz pomocy przy konfiguracji schodów?

Skontaktuj się z naszym specjalistą!

WYBIERZ SCHODY MODUŁOWE ASTA!

Szukasz alternatywy dla klasycznych schodów stolarskich lub żelbetowych?
Postaw na łatwe w montażu i atrakcyjne rozwiązanie dostępne  nawet w 2 tygodnie.

SCHODY MODUŁOWE ASTA

Schody modułowe ASTA wykonane są ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie metodą cynkowania i malowania proszkowego, co daje gwarancje trwałości w każdych warunkach atmosferycznych, a także pozwala na wieloletnie użytkowanie. Przygotowane elementy schodów można zamontować na każdym etapie budowy, jak i zastosować w innym miejscu przy ewentualnej późniejszej przebudowie.

SCHODY ŻELBETOWE

Schody żelbetowe muszą być zaprojektowane i wykonane na etapie stanu surowego, dodatkowo wymagają dostępności sporej przestrzeni. Trudniej im też nadać bardziej skomplikowany kształt. Połączone są one z konstrukcją budynku, dlatego też każda zmiana koncepcji i miejsca wymaga analogicznie zmiany w projekcie i ponownych uzgodnień z projektantem.

SCHODY DREWNIANE

Schody drewniane można wykonać na każdym etapie wykańczania domu, jednak są one są znacznie mniej trwałe niż żelbetowe czy stalowe. Trzeba również pamiętać, iż wymagają regularnej konserwacji.

PUNKTY SPRZEDAŻY SCHODÓW MODUŁOWYCH

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zamówienia składane są poprzez dystrybutorów. Mapka z listą dystrybutorów naszych schodów znajduje się powyżej.

Stosując same stopnie schodowe, można osiągnąć wysokość 4 metrów. Wykorzystując podesty, wysokość nie jest ograniczona.

Nie. Schody zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić naszym klientom samodzielny montaż w kilka godzin. Wraz z zamówionymi schodami, klient otrzyma instrukcję montażu dla poszczególnych modułów. Pobierz instrukcję montażu.

Schody ASTA można zamontować w dowolnym miejscu stosując odpowiednie dla warunków wypełnienia stopni. Konstrukcja stalowa schodów jest zabezpieczona antykorozyjnie ocynkiem oraz farbą proszkową.
Schody z powodzeniem można zamontować wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, budynków gospodarczych czy garaży.

To zależy jak bardzo nietypowe jest Twoje pomieszczenie. Zachęcamy do pobrania cennika i samodzielnej oceny możliwości montażu. W przypadku problemów, zachęcamy do kontaktu – postaramy się pomóc w doborze wariantu.

Balustrady modułowe ASTA dostępne są w sekcjach o 2 różnych długościach: 1,2m i 2,4m. Sekcje można ze sobą łączyć natomiast końcową sekcję należy dociąć do pożądanej długości. Montaż balustrady przewidziany jest na dwa sposoby:

  • Do posadzi antresoli
  • Od czoła antresoli

Schody z biegiem prawo lub lewoskrętnym nie spełniają wymogów konstrukcji samonośnej. Zabieg systemu jest podparty na jednym słupie od strony wewnętrznej, natomiast kotwienia wymaga czołowa strona zabiegu. Kotwienie boku zabiegu jest opcjonalne.

Schody modułowe ASTA dostępne są tylko w jednej szerokości biegu – 900 mm.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu schodów przyjęliśmy optymalną szerokość biegu, aby nie tylko była wygodna pozwalając na swobodne wyminięcie się z drugą osobą, ale również, aby system wpisywał się w ograniczone wymiarami przestrzenie jednocześnie nie zabierając cennego miejsca.

Podesty łączymy za pomocą dodatkowego elementu w przypadku, gdy mają pełnić funkcję podestu pośredniego ze zmianą kierunku biegu schodów o 180*. W przypadku podestów końcowych lub pośrednich bez zmiany kierunku biegu lub o 90* podesty można łączyć ze sobą bezpośrednio. Dozwolone jest łączenie podestów tylko w jednym ciągu.

Schody modułowe ASTA, niezależnie od miejsca, w którym będą montowane, zabezpieczane są antykorozyjnie. Ocynk ogniowy stanowi wystarczające zabezpieczenie przed korozją, jednak uszkodzenie powłoki (co zdarza się bardzo rzadko!) może prowadzić do sytuacji, w konstrukcja może zacząć rdzewieć.

Wykonanie ocynku galwanicznego z dodatkową powłoką z farby proszkowej nie tylko podniesie walory estetyczne produktu, ale również zapewni dodatkową barierę dla wilgoci co zwiększa właściwości antykorozyjne.

Dostawa schodów ASTA na terenie Polski jest darmowa. Dostawa poza granice Polski jest objęta dodatkową opłatą kalkulowaną w zależności od adresu docelowego.

Schody modułowe ASTA przewidziane są do samodzielnego montażu. Możesz skorzystać z usług lokalnych firm budowlanych lub poprosić o montaż ekipę, która być może już wykonuje u Ciebie jakieś prace związane z remontem, budową itp. Niemniej prosta i intuicyjna instrukcja zachęca do podjęcia samodzielnego montażu.

Producent nie świadczy usług montażowych.

Jeśli zakup został dokonany bezpośrednio u producenta zarówno na terenie Polski jak i za granicą, płatność realizowana jest w formie przelewu tradycyjnego na podstawie wcześniej przesłanej faktury pro-forma. W przypadku płatności zagranicznej, przelewy przyjmujemy na konta walutowe (euro, funt brytyjski). W Polsce klient może dokonać płatności gotówkowej lub kartą w siedzibie TLC.

Tak, schody modułowe ASTA mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Należy pamiętać, że malowanie schodów na inne kolory niż czarny może wiązać się ze znacznym wzrostem ceny schodów. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym.

Niestety nie. Polskie prawo budowlane wymaga, aby przynajmniej jedne ze schodów prowadzących na wyższe kondygnacje pełniły funkcje ewakuacyjną. Schody ASTA nie spełniają normy schodów ewakuacyjnych nawet w przypadku budownictwa prywatnego. Klient może zamówić i zamontować nasze schody, jednak musi liczyć się z konsekwencjami oraz odmową odbioru budynku w przypadku kontroli nadzoru budowlanego.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TLC Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych z przesłaniem zgłoszenia za pomocą formularza. Oświadczam też, że swoje dane osobowe przekazuję dobrowolnie i jestem świadomy swojego prawa dostępu do ich treści oraz ich nadzorowania, łącznie z możliwością wniosku dotyczącego trwałego usunięcia w każdym czasie. Akceptuje postanowienia Polityki Prywatności

**Dodaj plik w formacie pdf, docx, jpg, png *