You are currently viewing 5 zalet ogrodzenia ażurowego

5 zalet ogrodzenia ażurowego

Ogrodzenia ażurowe to tani i prosty system, który skutecznie oddzieli teren robót od przestrzeni publicznej, gwarantując komfort zarówno pracującym, jak i użytkownikom dróg czy chodników. To nieodzowny element placów budów, magazynów czy też imprez masowych, ułatwiający komunikację i zapewniający bezpieczeństwo oraz ochronę dóbr i mienia.

Najmocniejszy atut tego typu ogrodzeń to przede wszystkim niezwykle prosty i szybki montaż. Barierki stworzone są z ocynkowanych ogniowo przęseł z rur, połączonych siatką. Dzięki temu ogrodzenie jest lekkie i w pełni przenośne.

Ogrodzenia ażurowe to z reguły bardzo solidna konstrukcja. Ich cała powierzchnia podlega ocynkowaniu, co przekłada się na długotrwałą trwałość i odporność na korozję. Na konstrukcję składają się rama wykonana ze stalowych rur oraz wypełnienia z kratownicy z drutów stalowych. Panele mocowane są na betonowych stopach i łączone między sobą za pomocą specjalnej klamry.

Ponieważ konstrukcja systemów ogrodzeniowych opiera się na modułach stalowych lub aluminiowych, nie wpływa negatywnie na środowisko. Ponadto do stworzenia poszczególnych elementów nie angażuje się surowego drewna – oszczędzone więc zostają zasoby naturalne.

Uniwersalność ogrodzeń ażurowych pozwala na ich montaż na każdym rodzaju podłoża, bez względu na ukształtowanie terenu czy nierówności. Istnieje również możliwość wydzielenia bram czy furtek.

Ogrodzenia ażurowe zapewniają bezpieczeństwo zarówno ludziom, jak i przedmiotom. Spełniają wymogi europejskich norm dotyczących tymczasowego zabezpieczenia placów budów oraz miejsc imprez masowych. Dlatego też zarówno wszystkie przedmioty, narzędzia, urządzenia, jak i zdrowie i życie ludzi w obrębie ogrodzonej strefy jest zabezpieczone.

Jeśli poszukują więc Państwo taniej i szybkiej metody na wydzielenie terenu, który nie musi podlegać całkowitemu zasłonięciu, to ogrodzenie ażurowe wydaje się być strzałem w dziesiątkę!

Zobacz ofertę ogrodzeń ażurowych marki TLC.