You are currently viewing Mieszkanie na budowie – kontenery budowlane i schody kontenerowe

Mieszkanie na budowie – kontenery budowlane i schody kontenerowe

Długie procesy budowy wymagają nieraz, aby pracownicy firmy mieszkali w okolicach placu budowlanego na czas realizacji całego przedsięwzięcia. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są lekkie konstrukcje stalowe w postaci specjalnych kontenerów, które wykorzystywane mogą być jako pomieszczenia socjalne oraz biura.

Przestrzeń mieszkalna wyposażona jest też z reguły w węzeł sanitarny z ubikacją, kabiną prysznicową lub umywalką. Ciepła woda użytkowa możliwa jest dzięki zastosowaniu wydajnych, elektrycznych podgrzewaczy o dużej efektywności.

Pracownicy mieszkający w kontenerach mieszkaniowych mogą mieć również do dyspozycji aneksy kuchenne zawierające m.in. lodówkę, zlew czy kuchenkę elektryczną. Kontenery wyposażone są w instalację wentylacyjną, umieszczoną w miejscach, w których wymagana jest właściwa cyrkulacja powietrza.

Wejście do dużych kontenerów mieszkalnych możliwe jest dzięki użyciu schodów kontenerowych. Konstrukcje tego typu charakteryzują się modułową konstrukcją pozwalającej na szybkie łączenie elementów i uzyskanie właściwego efektu docelowego. Schody kontenerowe wykonane są z lekkiej, trwałej stali, która nie wymaga użycia dźwigu w czasie montażu. Nawet w przypadku bardzo dużych konstrukcji nie ma potrzeby użycia dodatkowych maszyn. Dla zwiększenia bezpieczeństwa możliwe jest zainstalowanie dodatkowych balustrad oraz barierek.

Standardowe wypełnienie schodów kontenerowych to kraty typu WEMA z antypoślizgową listwą. Wśród opcjonalnych wariantów wykonania warto wyróżnić np. możliwość wykonania tarasu widokowego z zastosowaniem pomostów, które wykonana z zgrzewanych krat pomostowych. W razie potrzeby, wykonawca może także zainstalować specjalne daszki ochronne umieszczane nad biegami schodów lub nad tarasem widokowym.

Konstrukcja schodów kontenerowych powinna podlegać ocynkowaniu ogniowemu wg EN ISO 1461, które wzmacnia trwałość materiału oraz stanowi zabezpieczenie antykorozyjne. Dla lepszego efektu ochrony przed korozją, elementy stalowe mogą zostać poddane malowaniu oraz lakierowaniu proszkowemu. Dzięki niemu, konstrukcja jest nie tylko chroniona przed korozją, ale także zyskuje estetyczny kolor, pełniący dodatkowe funkcje dekoracyjne i ozdobne.

Zobacz ofertę schodów kontenerowych firmy TLC.