You are currently viewing Schody modułowe – nowoczesne rozwiązania w nowoczesnym domu

Schody modułowe – nowoczesne rozwiązania w nowoczesnym domu

Połączenie elegancji i funkcjonalności, które z pewnością urzeknie swoją nowoczesną konstrukcją wszystkich fanów współczesnego designu. Takie właśnie są schody modułowe, stosowane często w domach, jak i biurach. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd i małą powierzchnię, można z powodzeniem zamontować je w holu lub w salonie.

Lekka konstrukcja schodów modułowych składa się z wielu powtarzalnych części (modułów), które po połączeniu tworzą stabilną całość. Poszczególne moduły nakłada się na siebie i łączy w całość za pomocą dodanych do zestawu elementów montażowych. Gotowe schody modułowe posiadają zwykle gotową konstrukcję nośną, stopnie oraz balustrady. Ogromną zaletą schodów tego typu jest ich łatwy i szybki montaż, nie wymagający posiadania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy zwykle kilka godzin pracy, aby cieszyć się z bezpiecznej i wygodnej klatki schodowej.

Schody modułowe cechuje również duża elastyczność i dowolność modyfikacji. Klienci, w zależności od oczekiwanej długości biegu schodów, dobierają przy wykorzystaniu tabel katalogowych odpowiednią ilość oraz wysokość poszczególnych stopni. Schody te są produktem wielokrotnego montażu. Mogą być więc w każdym momencie rozbudowane o dodatkowe moduły.

Z reguły schody modułowe są konstrukcjami ażurowymi, pasującymi jednakowo do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Takie wzornictwo nadaje pomieszczeniom lekkości i daje wrażenie przestronności. Schody te możemy zamontować w wykończonym już wnętrzu bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. Są one dobrym rozwiązaniu m.in w przypadku planowanej adaptacji strychu czy antresoli.

Fani ergonomii i minimalistycznego wystroju docenią ten nowoczesny projekt ze względu na małą przestrzeń jaką zajmuje oraz modernistyczny design. Schody modułowe stanowią ciekawą alternatywę, otwierającą wiele możliwości oryginalnych aranżacji wnętrz.

Zobacz ofertę schodów modułowych do samodzielnego montażu firmy TLC.