You are currently viewing Schody Proste – bezpieczeństwo i funkcjonalność Twojego zakładu

Schody Proste – bezpieczeństwo i funkcjonalność Twojego zakładu

Przeznaczone do zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych czy magazynów schody techniczne, schody proste od lat usprawniają pracę wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pewna, stabilna konstrukcja o dużej nośności. Schody techniczne wykorzystują schemat modułowy, opierając się na gotowych, standardowych podzespołach.

Ze względu na swoje przeznaczenie, schody techniczne winny spełniać szereg wymogów bezpieczeństwa, będąc zgodnymi pod względem konstrukcji zarówno z europejskimi, jak i krajowymi normami. Dlatego w ich budowie wykorzystuje się najwyższej jakości materiały. Zaprojektowane na bazie aktualnych norm, schody techniczne TLC, podlegają obowiązkowemu cynkowaniu ogniowemu wg EN ISO 1461 (DIN 50976), dodatkowo malowaniu proszkowemu lub natryskowemu kolorami z palety RAL, ewentualnie NCS. Zapewnia to dużą wytrzymałość antykorozyjną i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Stopnie i spoczniki schodów wypełnione są kratami typu WEMA, blachą ryflowaną lub perforowaną. Istnieje możliwość obudowania zewnętrznej części schodów klatką schodową z systemowych profili – z blachy profilowanej lub paneli typu sandwich. Możliwe jest także obudowanie dolnej części schodów ogrodzeniem stałym na przykład z paneli ażurowych wraz z systemową furtką wejściową zamykaną na klucz.

Dodatkowo, w ofercie TLC znaleźć można inne ażurowe konstrukcje stalowe, takie jak: rampy przemysłowe, podesty i pomosty robocze. Najczęściej stosowanym wypełnieniem stopni, spoczników i podestów jest zgrzewana krata pomostowa, wykonana zgodnie z wymogami normy DIN 24537.

Schody proste są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej ażurowej konstrukcji, są również lekkie i ergonomiczne, co gwarantuje ich szybki i łatwy montaż oraz demontaż.

Zobacz ofertę schodów technicznych marki TLC.