You are currently viewing System zabezpieczenia krawędzi EPS – podstawowe informacje

System zabezpieczenia krawędzi EPS – podstawowe informacje

W budownictwie bardzo często spotykać się można z problemem wynikającym z powstawania wykopów o różnej głębokości. Prace prowadzone w ten sposób, przyczyniają się do powstawania niebezpiecznych krawędzi, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających w ich pobliżu. Innym problemem są roboty wysokościowe, związane z pracą przy budowie wielopiętrowych budynków. Poruszający się na różnych poziomach pracownicy narażeni są na sytuacje grożące np. upadkiem z dużej wysokości. Aby uniknąć tego typu sytuacji należy stosować ogrodzenia, które dodatkowo zminimalizują ryzyko wypadku.

Standardowo można do tego wykorzystać panele ażurowe lub pełne, które z reguły używa się do ogrodzenia terenu budowy. O ile jednak będą one wystarczające do zabezpieczenia wykopów czy innych otworów ziemnych, tak ich zastosowanie w pozostałych przypadkach bywa mocno utrudnione. Doskonałym rozwiązaniem, które sprawdzi się w obu sytuacjach są systemy odpowiadające za zabezpieczenie krawędzi budynków EPS. Przewagą tego systemu nad tradycyjnymi metodami jest jego elastyczność i prostota montażu:

  • elementy konstrukcyjne wykonane są z lekkich materiałów ułatwiających przenoszenie, a także szybki montaż i demontaż,
  • duża wszechstronność, system łatwo dostosowuje się do wielkości oraz kształtu zabezpieczanej krawędzi,
  • możliwość zastosowania różnych rodzajów mocowań oraz personalizacji całego zamówienia,
  • proste składowanie – elementy systemu można składać piętrowo, lub używając specjalnych koszy transportowych,
  • oszczędność powierzchni składowania – mniejsza ilość elementów w porównaniu z systemami tradycyjnymi,
  • system EPS oznaczony jest znakiem CE przeznaczonym dla wyrobów budowlanych.

Jak widać, system zabezpieczenia krawędzi EPS wyróżnia się wieloma zaletami i może być zastosowany w niemal każdej sytuacji. To znakomity zamiennik dla tradycyjnych systemów. Jego zastosowanie pozwala obniżyć koszty montażu nawet o 20%. Z pewnością, warto rozważyć użycie tego systemu w praktyce i samemu przekonać się o jego jakości.