You are currently viewing Zainspiruj się! Czyli o schodach spiralnych zewnętrznych słów kilka

Zainspiruj się! Czyli o schodach spiralnych zewnętrznych słów kilka

Schody spiralne zewnętrzne to propozycja nie tylko dla budynków użyteczności publicznej, przemysłowych, domów wielorodzinnych, ale także wszelkich innych obiektów wykorzystujących oryginalne rozwiązania architektoniczno-projektowe. Dzięki swojej ergonomii i prostocie montażu, łączą skutecznie nawet odległe poziomy, tworząc piękne konstrukcje, rozpościerające się na kilkanaście metrów.

Jest to pierwszy powód, dlaczego znajdują tak szerokie zastosowanie w przemyśle. Stanowią rozwiązanie dużo mniejsze obszarowo, prostsze w montażu, a przy tym również tańsze od tradycyjnych typów schodów. Charakteryzują się również małym ciężarem w stosunku do wysokości, zachowując przy tym odpowiednią wytrzymałość.

Wiele zależy również od wykonania schodów. Warto zwrócić uwagę na konstrukcje pojedynczych elementów oraz materiały użyte do budowy stopni, podestów czy balustrad. W przypadku schodów do użytku przemysłowego, najważniejszymi parametrami są: średnica zewnętrzna schodów, wysokość stąpnięcia schodów, Ilość stopni schodowych na pełen obrót (360°) oraz możliwość zakotwienia rury nośnej.

Ze względu na oddziaływanie czynników zewnętrznych, niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie schodów, zwłaszcza przemysłowych. Takim rozwiązaniem jest np. cynkowanie ogniowe  stosowane zgodnie z normą EN ISO 1461 (DIN 50976). Dzięki temu wszystkie elementy konstrukcji zabezpieczone są przed korozją, a dodatkowe lakierowanie proszkowe na wybrany kolor z palety RAL lub NCS sprawia, że schody są dodatkowo zabezpieczone przed korozją i prezentuję się wyjątkowo ładnie.

Schody spiralne zewnętrzne cieszą się zainteresowaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Ze względu na swoją ergonomię, cenę, a przy tym dużą funkcjonalność, znajdują zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, silosach, bądź zwykłych domach mieszkalnych, którym nadają oryginalności i szyku.