You are currently viewing Zakręcony jak schody kręte!

Zakręcony jak schody kręte!

Schody kręte.Czym są  tak właściwie i co je charakteryzuje? Stosowane zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz nich, zajmujące bardzo mało miejsca, schody kręte dyskretnie umożliwiają nam komunikację pomiędzy różnymi poziomami. Są przy tym eleganckie i stylowe, tanie w zakupie, łatwe w montażu, wygodne i praktyczne. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, schody kręte potrafią cieszyć oko na długie lata.

Najczęściej spotyka się je w budynkach użyteczności publicznej, przemysłowych, czy domach wielorodzinnych, ale także we wszystkich innych wykorzystujących oryginalne rozwiązania architektoniczno-projektowe. Cenione ze względu na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, zajmujące znacznie mniej miejsca od tradycyjnych schodów, w rezultacie są doskonałą alternatywą dla konstrukcji zabiegowych oraz prostych.

Innymi prawami rządzą się jednak schody domowe, a innymi użytkowe. O ich w tych pierwszych nacisk kładzie się głównie na urok i estetykę, dopasowując różnego rodzaju ozdobne poręcze, zgrabne słupki, jak i eleganckie stopnie, o tyle w przypadku schodów użytkowych, uwagę zwraca się głównie na kilka parametrów. Przed wybraniem odpowiedniego modelu, poleca się sprawdzić takie elementy jak: średnica zewnętrzna schodów, wysokość stąpnięcia schodów, Ilość stopni schodowych na pełen obrót (360°) oraz możliwość zakotwienia rury nośnej.

Warto też zwrócić uwagę na jakość i trwałość schodów. Szczególnie w przypadku schodów przemysłowych, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed oddziaływaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Gwarantem tego jest np. cynkowanie ogniowe według norm EN ISO 1461 (DIN 50976). Dzięki temu wszystkie elementy konstrukcji zabezpieczone są przed korozją, a dodatkowe lakierowanie proszkowe na wybrany kolor z palety RAL lub NCS gwarantuję ich ładną prezencję.

Schody kręte znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się praktyczność. Są częstym wyborem klientów indywidualnych, pragnących urozmaicić wygląd swojego domu, jak i właścicieli hal, fabryk, silosów, poszukujących trwałych, prostych rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę.

Zobacz ofertę schodów krętych firmy TLC.