zrównoważony rozwój
Zrównoważony rozwój

GREEN TLC- WE CARE FOR LIFE

green-tlc-swiatla
automatyczny system świateł
green-tlc-slonce
zasilanie panelami fotowoltaicznymi - ponad 20% energii elektrycznej pochodzi od słońca
green-tlc-pompa
ogrzewanie hali pompami ciepła
green-tlc-auta
do 2023 wymiana floty samochodów w 90 % na auta elektryczne i hybrydowe
green-tlc-faktury
elektroniczny obieg faktur
green-tlc-gadzety
gadżety i materiały marketingowe wykonane z tworzyw pochodzących z recyklingu
green-tlc-smieci
obowiązkowa segregacja śmieci

Jesteśmy świadomi wpływu działalności człowieka na środowisko. W naszych codziennych działaniach i przyjętej strategii stawiamy na Zrównoważony Rozwój. Przyczyniamy się w ten sposób do zmniejszenia wpływu działalności gospodarczej na otaczający nas świat, usprawniając zakład produkcyjny czy krzewiąc postawy proekologiczne wśród pracowników, które z pewnością zaowocują również poza miejscem pracy. 

Z inicjatywy pracowników podejmujemy też liczne akcje charytatywne, pomagamy potrzebującym czy wspólnie sadzimy drzewa w lokalnym parku. Serce naszej firmy bije w niewielkiej miejscowości na pograniczu Małopolski i Podkarpacia, a otaczający nas Beskid Niski zasługuje na szczególną troskę, aby jak najdłużej zachował swój naturalny, wciąż dziki charakter.

ZOBACZ JAK DBAMY O EKOLOGIĘ

Działania ekologiczne

FLOTA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH I HYBRYDOWYCH

Regularnie wymieniamy flotę samochodów służbowych o silnikach spalinowych na napędy hybrydowe i elektryczne. Obecnie dysponujemy kilkunastoma samochodami, które dzięki niższej emisji CO2 mają mniejszy lub niemal zerowy negatywny wpływ na otaczające nas środowisko. Plan na najbliższe kilka lat to całkowita rezygnacja z silników spalinowych na rzecz hybrydowych i elektrycznych.

W niektórych oddziałach Grupy TLC już teraz można znaleźć ładowarki dla samochodów elektrycznych, w pozostałych pojawią się już niebawem. Jest to ważny krok w promocji i rozwoju tego typu infrastruktury, pozwalający firmie na inwestycje w samochody elektryczne.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Na dachu hali produkcyjnej TLC znajduje się 440 paneli fotowoltaicznych, które pokrywają część zapotrzebowania na energię elektryczną zakładu. Planowana jest rozbudowa infrastruktury.
Dodatkowo oferujemy naszym pracownikom dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznej w  domu czy budynku gospodarczym.

Działania ekologiczne
Działania ekologiczne

POMPY CIEPŁA NIEEMITUJĄCE CO2

Nieustannie dążymy do maksymalnej optymalizacji procesów produkcyjnych, co pozwoli nie tylko ograniczać koszty z nimi związane, ale również ma pozytywny wpływ na środowisko. Stosując właściwie rozwiązania przy obróbce stali oraz aluminium sprawiamy, że produkowane elementy wykonane są zgodnie z projektem, minimalizując tym samym ilość odpadów.

ELEKTRONICZNY OBIEG FAKTUR

Wprowadziliśmy w firmie elektroniczny obieg faktur, aby maksymalnie redukować ilość zużywanego papieru.
Jednocześnie zachęcamy pracowników, aby nie drukowali dokumentów jeśli nie jest to konieczne, oraz wykorzystywali wolne strony na notatki i zapiski.

Działania ekologiczne
Działania ekologiczne

STOPY PVC Z RECYKLINGU

Do naszej oferty wprowadziliśmy stopy stabilizujące wykonane z materiału podlegającemu recyklingowi w 100%. Jest to produkt wykonany w Polsce, według projektu inżynierów TLC, dlatego świetnie współgra z oferowanymi przez nas produktami.

SEGREGACJA ODPADÓW

Stawiamy bardzo duży nacisk na prawidłową segregację odpadów na terenie naszego zakładu. Uczulamy pracowników na to jak ważne jest, aby właściwie umieszczać odpady, co – mamy nadzieję – pomoże zakorzenić prawidłowe nawyki powielane również poza miejscem pracy.

Działania ekologiczne
Działania ekologiczne

WYPOSAŻENIE KUCHENNE

Zadbaliśmy o pełne wyposażenie kuchni i stołówki w biurze zakładu produkcyjnego w Gorlicach. Ten prosty zabieg pozwolił nam znacznie zredukować ilość zużywanych naczyń jednorazowych, a także podniósł komfort spożywanych wspólnie posiłków. Pojawił się również filtr wody z kranu.

COROCZNA AKCJA ROWEROWA

Każdego roku, w okresie wiosenno-letnim, zachęcamy pracowników TLC, aby zamienili samochody na rowery. Sprzyja to nie tylko budowaniu kondycji i pomaga w prowadzeniu zdrowego trybu życia ,ale pozwala mieć wpływ na otaczający nas świat. W czasie trwania akcji każdy pozostawiony pod firmą rower to kwota przeznaczona przez firmę na wybrany cel charytatywny.

Działania ekologiczne

EKO GADŻETY I MATERIAŁY MARKETINGOWE

Stawiamy na ekologiczne gadżety oraz materiały reklamowe, wykonane z tworzyw pochodzących z recyklingu. Inwestujemy w produkty, których zarówno proces powstawania, jak i samo użytkowanie oraz późniejszy rozkład nie wpływają negatywnie na środowisko.


WSPIERAMY LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

Zależy nam na pomocy innym, dlatego też chętnie angażujemy się we wsparcie lokalnej społeczności. Stawiamy na wsparcie młodego człowieka oraz osób, które potrzebują tego najbardziej. Organizujemy zbiórki i jesteśmy sponsorami dwóch klubów sportowych.

tlc-druzyna-pilkarska-aserek-sponsoring

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO
ENERGETYCZNE POLSKI

Współpracujemy z firmą Enel X przy projekcie Demand Side Response, co pozwala nam na ograniczenie ryzyka krytycznych deficytów mocy, wsparcie bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz pozwala zwiększyć udział generacji ze źródeł odnawialnych.

POCZYTAJ O NASZEJ DZIAŁALNOŚCI PROEKOLOGICZNEJ I CHARYTATYWNEJ