Schody modułowe Asta do samodzielnego montażu

SCHODY LINEA

POTRZEBUJESZ POMOCY
W DOBORZE SCHODÓW?

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Schody modułowe asta kontakt

Aneta Błajek
Product sales manager

Linea to jedno z kilku rozwiązań modułowych opracowanych przez inżynierów Grupy TLC. Schody przemysłowe proste zostały stworzone z myślą o zmniejszeniu czasu i kosztów związanych z przygotowaniem i produkcją schodów pod projekt (uniknięcie czasochłonnego i kosztownego procesu przygotowania dokumentacji technicznej).

Linea oferuje szeroki wybór wariantów co sprawia, że łatwo dopasować schody do potrzeb klienta, a modułowa konstrukcja pozwala na wytworzenie stanów magazynowych, co znacznie skraca czas realizacji zamówień.

schody systemowe certyfikaty

ZALETY SCHODÓW MODUŁOWYCH LINEA

 • Niska cena realizacji projektu
 • Oszczędność czasu – prosty montaż oparty wyłącznie na połączeniach śrubowych
 • Wysoka jakość wykonania – odporność produktu na czynniki zewnętrzne
 • Bezpieczne i stabilne stopnie – perforowana stal wysokiej jakości
 • Krótki czas realizacji

KORZYŚCI SCHODÓW LINEA

Połączenia
śrubowe

Zalety schodów modułowych Linea

Schody
wewnętrzne
ZN

schody modułowe uniwersalne

Schody
zewnętrzne
ZN + RAL 7040

Zalety schodów modułowych Linea

Budowa
modułowa

schody modułowe uniwersalne

Maksymalne
obciążenie
3kN/m²

schody modułowe uniwersalne

Produkt zgodny
z normą
EN ISO 14122-3

schody modułowe uniwersalne

KLUCZOWE ZALETY

 • Regulowany kąt nachylenia stopnia w trzech pozycjach: 33°, 37°, 40°
 • Zakres od 2 do 18 stopni (329-3583 mm)
 • 5 szerokości biegu: 800, 900, 1000, 1100, 1200mm
 • Dostępne dwie opcje montażu z zejściem bocznym: za pomocą wsporników kotwionych do ściany oraz poprzez użycie słupów podporowych

schody modułowe LINEA wariant

Opcje montażu:

montaż schodów modułowych linea
Słupy
montaż schodów modułowych linea
Wsporniki

Dodatkowe właściwości:

podest do schodów stalowych
Lekka barierka przemysłowa
schody z kraty wema
Regulowany kąt nachylenia stopni 33°, 37° lub 40°

Wypełnienie stopni:

schody z kraty wema
Krata profilowana
schody z kraty wema
Krata zgrzewana

Dodatkowe pochwyty:

montaż schodów stalowych
Pochwyt do ściany
montaż schodów stalowych
Pochwyt wewnętrzny

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Dla zapewnienia prawidłowego umiejscowienia i eksploatacji, schody należy zamontować na wypoziomowanym podłożu betonowym.

Prawidłowe wypoziomowanie i montaż schodów Linea gwarantują bezpieczeństwo podczas użytkowania, niezależnie od wybranej szerokości użytkowej czy długości podestu.

PODESTY

Konstrukcja systemu schodów modułowych Linea przewiduje montaż górnego podestu w sześciu konfiguracjach.

schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody techniczne modułowe warianty
schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody modułowe podest
schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody techniczne modułowe warianty

W przypadku wariantów  P , BP istnieje możliwość montażu balustrady jednostronnej

schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody techniczne modułowe warianty
schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody techniczne modułowe warianty
schody modułowe metalowe zewnętrzne
schody techniczne modułowe warianty

* Wariant LS stanowi lustrzane odbicie wariantu PS

** Wariant LW stanowi lustrzane odbicie wariantu PW

DOBÓR DŁUGOŚCI I USTAWIENIE

Poniższa tabela przedstawia wysokość i długość schodów w zależności od ilości stopni i wariantu spocznika.

 1. Wybierz typ schodów (P, BP, LS, LW, PS, PW ).
 2. Dopasuj najbardziej zbliżoną wysokość H schodów do swoich potrzeb.
 3. Sprawdź wartość w kolumnie L, odpowiadającą wybranej wartości z kolumny H.
  Dzięki temu sprawdzisz długość biegu i ocenisz, czy schody będą pasować do Twojej przestrzeni
Wymiary schodów modułowych LINEA

Schody przemysłowe Linea to rozwiązanie na lata, które, dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu inżynierów projektujących modułowe schody przemysłowe, świetnie spełnią swoje zadanie na halach produkcyjnych, w przestrzeni magazynowej czy przemysłowej. Zachęcamy do zapoznania się z produktem i rozważeniem wykorzystania tych schodów w zastępstwie konstrukcji projektowanych na zamówienie. W naszej ofercie znajdują się również schody modułowe Carla (schody przemysłowe spiralne) oraz Asta (schody wewnętrzne i zewnętrzne do domu czy garażu).

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zamówienia składane są poprzez dystrybutorów. Mapka z listą dystrybutorów naszych schodów znajduje się powyżej.

Stosując same stopnie schodowe, można osiągnąć wysokość 4 metrów. Wykorzystując podesty, wysokość nie jest ograniczona.

Nie. Schody zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić naszym klientom samodzielny montaż w kilka godzin. Wraz z zamówionymi schodami, klient otrzyma instrukcję montażu dla poszczególnych modułów. Pobierz instrukcję montażu.

Schody ASTA można zamontować w dowolnym miejscu stosując odpowiednie dla warunków wypełnienia stopni. Konstrukcja stalowa schodów jest zabezpieczona antykorozyjnie ocynkiem oraz farbą proszkową.
Schody z powodzeniem można zamontować wewnątrz i na zewnątrz budynków mieszkalnych, budynków gospodarczych czy garaży.

To zależy jak bardzo nietypowe jest Twoje pomieszczenie. Zachęcamy do pobrania cennika i samodzielnej oceny możliwości montażu. W przypadku problemów, zachęcamy do kontaktu – postaramy się pomóc w doborze wariantu.

Balustrady modułowe ASTA dostępne są w sekcjach o 2 różnych długościach: 1,2m i 2,4m. Sekcje można ze sobą łączyć natomiast końcową sekcję należy dociąć do pożądanej długości. Montaż balustrady przewidziany jest na dwa sposoby:

 • Do posadzi antresoli
 • Od czoła antresoli

Schody z biegiem prawo lub lewoskrętnym nie spełniają wymogów konstrukcji samonośnej. Zabieg systemu jest podparty na jednym słupie od strony wewnętrznej, natomiast kotwienia wymaga czołowa strona zabiegu. Kotwienie boku zabiegu jest opcjonalne.

Schody modułowe ASTA dostępne są tylko w jednej szerokości biegu – 900 mm.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu schodów przyjęliśmy optymalną szerokość biegu, aby nie tylko była wygodna pozwalając na swobodne wyminięcie się z drugą osobą, ale również, aby system wpisywał się w ograniczone wymiarami przestrzenie jednocześnie nie zabierając cennego miejsca.

Podesty łączymy za pomocą dodatkowego elementu w przypadku, gdy mają pełnić funkcję podestu pośredniego ze zmianą kierunku biegu schodów o 180*. W przypadku podestów końcowych lub pośrednich bez zmiany kierunku biegu lub o 90* podesty można łączyć ze sobą bezpośrednio. Dozwolone jest łączenie podestów tylko w jednym ciągu.

Schody modułowe ASTA, niezależnie od miejsca, w którym będą montowane, zabezpieczane są antykorozyjnie. Ocynk ogniowy stanowi wystarczające zabezpieczenie przed korozją, jednak uszkodzenie powłoki (co zdarza się bardzo rzadko!) może prowadzić do sytuacji, w konstrukcja może zacząć rdzewieć.

Wykonanie ocynku galwanicznego z dodatkową powłoką z farby proszkowej nie tylko podniesie walory estetyczne produktu, ale również zapewni dodatkową barierę dla wilgoci co zwiększa właściwości antykorozyjne.

Dostawa schodów ASTA na terenie Polski jest darmowa. Dostawa poza granice Polski jest objęta dodatkową opłatą kalkulowaną w zależności od adresu docelowego.

Schody modułowe ASTA przewidziane są do samodzielnego montażu. Możesz skorzystać z usług lokalnych firm budowlanych lub poprosić o montaż ekipę, która być może już wykonuje u Ciebie jakieś prace związane z remontem, budową itp. Niemniej prosta i intuicyjna instrukcja zachęca do podjęcia samodzielnego montażu.

Producent nie świadczy usług montażowych.

Jeśli zakup został dokonany bezpośrednio u producenta zarówno na terenie Polski jak i za granicą, płatność realizowana jest w formie przelewu tradycyjnego na podstawie wcześniej przesłanej faktury pro-forma. W przypadku płatności zagranicznej, przelewy przyjmujemy na konta walutowe (euro, funt brytyjski). W Polsce klient może dokonać płatności gotówkowej lub kartą w siedzibie TLC.

Tak, schody modułowe ASTA mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Należy pamiętać, że malowanie schodów na inne kolory niż czarny może wiązać się ze znacznym wzrostem ceny schodów. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym.

Niestety nie. Polskie prawo budowlane wymaga, aby przynajmniej jedne ze schodów prowadzących na wyższe kondygnacje pełniły funkcje ewakuacyjną. Schody ASTA nie spełniają normy schodów ewakuacyjnych nawet w przypadku budownictwa prywatnego. Klient może zamówić i zamontować nasze schody, jednak musi liczyć się z konsekwencjami oraz odmową odbioru budynku w przypadku kontroli nadzoru budowlanego.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez TLC Sp. z o.o., zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych z przesłaniem zgłoszenia za pomocą formularza. Oświadczam też, że swoje dane osobowe przekazuję dobrowolnie i jestem świadomy swojego prawa dostępu do ich treści oraz ich nadzorowania, łącznie z możliwością wniosku dotyczącego trwałego usunięcia w każdym czasie. Akceptuje postanowienia Polityki Prywatności

**Dodaj plik w formacie pdf, docx, jpg, png *

GALERIA