Schody spiralne, kręcone
Schody spiralne stalowe

SCHODY SPIRALNE

Schody spiralne (kręcone) to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni – z racji zwartej konstrukcji, która skupia się wokół słupa centralnego, gwarantują maksymalne wykorzystanie miejsca jakim dysponujemy.

Można z powodzeniem wykorzystywać je zarówno w budynkach przemysłowych jak i mieszkalnych. Dzięki różnorodności zastosowanych materiałów wpisują się one w najnowsze trendy dotyczące aranżacji wnętrz.

Minimalistyczna forma oraz ażurowa konstrukcja, sprawia że schody kręcone świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z ograniczonym dostępem do światła dziennego.

Schody spiralne / kręcone są bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Wpływa na to przede wszystkim obecność barierki, która w trakcie schodzenia ze schodów jest cały czas „przed” ich użytkownikiem, co wyklucza prawdopodobieństwo upadku. Równie ważnym czynnikiem jest stosowanie stopni o wysokiej klasie antypoślizgowości.

SCHODY SPIRALNE TLC

Schody kręcone firmy TLC charakteryzuje lekka konstrukcja, która pozwalana na łatwy i szybki montaż. Stanowią one tańszą alternatywę dla tradycyjnych, stalowych schodów prostych. Z powodzeniem można je stosować w przemyśle, jako dostęp do poszczególnych kondygnacji budynku. Schody spiralne świetnie sprawdzają się również w ciągach komunikacyjnych w przypadku zbiorników wielkogabarytowych.

Dzięki odpowiedniemu, indywidualnemu ukształtowaniu podestów firma TLC oferuje schody, które mogą być stosowane zarówno przy otworach stropowych kwadratowych, jak i okrągłych, lub dostawione do krawędzi otwartego stropu, bądź ściany z otworem drzwiowym.

Schody spiralne mogą być montowane wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Pozwala na to zabezpieczenie antykorozyjne wykonane przez cynkowanie ogniowe. Elementy konstrukcyjne schodów spiralnych mogą również zostać polakierowane proszkowo dla podniesienia estetyki lub dla zwiększenia bezpieczeństwa przez wyróżnienie kontrastowym kolorem elementów takich jak krawędzie stopni albo pochwyty dodatkowe.

Do schodów kręconych proponujemy 4 rodzaje barierek stalowych:

  • barierka przemysłowa
  • barierka przemysłowa zgodna z normą PN-EN ISO 14122-3
  • barierka bezpieczna (childrensafe)
  • barierka bezpieczna PINNARÄCKE

oraz 5 rodzajów wypełnienia stopni schodowych i podestów:

  • Krata zgrzewana
  • Krata zgrzewana seratowana
  • Krata profilowana typu OFF-SHORE
  • Blacha ryflowana
  • Blacha gładka

W procesie produkcji używamy standardowych materiałów, aby zminimalizować czas realizacji zamówienia. Wiemy jednak jak ważne jest indywidualne podejście, zwłaszcza przy aranżacji wnętrza w budynku mieszkalnym. Dlatego korzystamy również z nietypowych rozwiązań, które pozwalają na urzeczywistnienie oczekiwań Klientów.

SCHODY SPIRALNE - ZALETY

ikonaLEKKOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ
Rozwiązania opracowane przez TLC z zakresu schodów spiralnych/kręconych pozwalają na wykonanie produktu w pełni spełniającego oczekiwania klienta, charakteryzującego się lekką i przemyślaną konstrukcją zachowując przy tym wytrzymałość zgodnie z obowiązującymi normami.ikonaZAAWANSOWANA OCHRONA
Cynkowanie ogniowe wg EN ISO 1461 (DIN 50976) stanowi zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich elementów konstrukcji, zapewnia wysoką trwałość wyrobów, a możliwość lakierowania proszkowego na wybrany kolor z palety RAL lub NCS gwarantuje ich wysoką estetykę.
ikonaPRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA
Schody spiralne wyróżnia minimalna przestrzeń wymagana do zabudowy. W rezultacie są doskonałą alternatywą dla konstrukcji zabiegowych oraz prostych.ikonaBEZPIECZEŃSTWO
W standardzie TLC wykonywane są barierki childrensafe oraz stopnie antypoślizgowe dla zachowania najwyższej ochrony użytkownika.
ikonaSCHODY BEZ OGRANICZEŃ
Firma TLC zapewnia projektowanie, produkcję, transport i montaż oferowanych schodów na terenie całej Polski i Europy.

schody kręcone

NASZE PROJEKTY SCHODÓW SPIRALNYCH / KRĘCONYCH

NASZE REALIZACJE SCHODÓW SPIRALNYCH / KRĘCONYCH