You are currently viewing Klatka schodowa w domu – jak ją postawić w kilka chwil z użyciem schodów modułowych?

Klatka schodowa w domu – jak ją postawić w kilka chwil z użyciem schodów modułowych?

Domowa klatka schodowa to jeden z najważniejszych punktów każdego mieszkania. Pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne. Dlatego też, tak istotne, aby właściwie dobrać jej kształt, wygląd oraz… jej koszt!

Klatka schodowa zazwyczaj kojarzy się z dużymi, ciężkimi schodami osadzonymi na płycie żelbetonowej. Tego rodzaju schody niosą ze sobą jednak wiele trudności logistycznych oraz spory nakład środków finansowych. Można tego jednak bardzo łatwo uniknąć. Jeżeli nie chcemy narażać się na wielkie koszty, warto przyjrzeć się tzw. schodom modułowym.

Cechą charakterystyczną takich schodów jest to, że z reguły posiadają one gotową konstrukcję nośną, stopnie oraz balustrady. Gotowe zestawy składają się z kilku do kilkunastu gotowych modułów, które łączy się za pomocą elementów montażowych. Co najważniejsze, schody modułowe mogą być szybko zdemontowane i złożone w innym miejscu. Na ich montaż zazwyczaj wystarczy tylko kilka godzin.

Ogromną zaletą schodów zabiegowych jest ich uniwersalność – świetnie pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych o stonowanych kolorach.  Na rynku dostępnych jest wiele wzorów oraz kształtów, które z łatwością można zaadaptować do swoich potrzeb. Schody zabiegowe złożone z modułów doskonale sprawdzą się zwłaszcza w małych domach jednorodzinnych, gdzie każdy centymetr miejsca jest „na wagę złota”. Stanowią one optymalne rozwiązanie np. przy adaptacji strychu lub poddasza na pomieszczenia mieszkalne. Dzięki różnorodności kształtu dopasują się do każdej sytuacji – mogą być proste, o kształcie półkolistym czy zakręcone w spiralę.

Gdy w pomieszczeniu jest naprawdę mało miejsca można wybrać schody modułowe naprzemienne – tzw. kacze. Wyróżniają się one tym, że ich stopnie są na przemian powycinane. Zastosowanie takiej konstrukcji umożliwia zamontowanie schodów nawet, gdy otwór w stropie jest prostokątny.

Zobacz ofertę schodów modułowych firmy TLC