Schody stalowe
Schody stalowe

SCHODY STALOWE – INNE

Schody stalowe to konstrukcje których głównym przeznaczeniem jest pokonanie różnic poziomów. Stanowią niezbędne wyposażenie zakładów przemysłowych, hal, linii technologicznych, zabudowy wielo- i jednorodzinnej.

Schody dzielimy na:

 • wewnętrzne (wewnątrz budynku),
 • zewnętrzne (na zewnątrz budynku),
 • terenowe (jako oddzielna budowa).

Stalowe schody według przeznaczenia użytkowego klasyfikujemy jako:

 • główne (reprezentacyjne),
 • piwniczne,
 • ewakuacyjne,
 • techniczne (dojścia do urządzeń).

ZALETY SCHODÓW STALOWYCH

Produkowane przez TLC schody stalowe wewnętrzne i zewnętrzne można zaliczyć do dwóch głównych grup: schody techniczne wykorzystywane w przemyśle oraz schody użytkowane w miejscach dostępności publicznej. Konstrukcje schodów dzielone są na moduły pozwalające na szybki i łatwy montaż. Trwałość i niezawodność gwarantuje projekt oparty na obowiązujących w danym kraju normach.

 

W zależność od miejsca montażu i warunków użytkowania schodów proponowany jest ściśle określony system zabezpieczenia antykorozyjnego.  Każdy element schodów podlega cynkowaniu ogniowemu wg EN ISO 1461 (DIN 50976) bądź malowaniu natryskowemu lub lakierowaniu proszkowemu kolorami z palety RAL ewentualnie NCS. Schody są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie lekkie, co gwarantuje szybki i łatwy montaż oraz demontaż.

 

TLC jako międzynarodowy producent i dostawca schodów stalowych dokłada wszelkich starań aby produkty prezentowały najwyższą jakość i wytrzymałość. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wypracowaliśmy metody które stały się standardami w przemyśle konstrukcji stalowych.

 

TLC poleca projekty z wykorzystaniem standardowych materiałów dostępnych u producenta. Pozwala to na znaczne skrócenie terminu realizacji oraz optymalizacji kosztów. Na życzenie Klienta istnieje możliwość wykonania projektów z użyciem nietypowych materiałów i rozwiązań.

schody stalowe wewnętrzne

SCHODY STALOWE SPIRALNE / KRĘTE

Schody spiralne/kręte – lekkie, innowacyjne projekty schodów stalowych spiralnych/krętych produkcji TLC idealnie pasujące do nowych i remontowanych budynków. Zaletą konstrukcji schodów stalowych jest ograniczenie powierzchni potrzebnej do ich zamontowania.

Schody spiralne dostępne w trzech wersjach:

 • schody spiralne z centralnym słupem nośnym na wieszakach
 • schody spiralne z centralnym słupem tulejowe
 • schody spiralne dedykowane dla przemysłu

SCHODY STALOWE PROSTE

Schody proste – uniwersalna propozycja schodów stalowych produkcji TLC świetnie nadająca się jako dostęp zewnętrzny lub wewnętrzny do wszystkich typów zabudowań. Szeroka oferta dostępnych rozwiązań schodów prostych pozwala na dobór rozwiązań spełniających wszystkie wymagania i normy w zależności od ich przeznaczenia. Prosta konstrukcja schodów stalowych sprawia że są funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu.

Schody proste dostępne w dwóch wersjach:

 • schody stalowe proste (stosowane najczęściej jako dostęp do kolejnych, następujących po sobie poziomów)
 • schody stalowe wielobiegowe składające się z modułowych klatek (stosowane jako dostęp na wysokie zabudowania)

NASZE PROJEKTY SCHODÓW STALOWYCH

NASZE REALIZACJE SCHODÓW STALOWYCH