faq
FAq

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy TLC wykonuje ponadnormatywne cynkowanie ogniowe w celu zwiększenia okresu trwałości zabezpieczenia antykorozyjnego, a także spełnienia wysokich wymagań niezbędnych przy użytkowaniu w bardzo agresywnym środowisku np. w przypadku kategorii korozyjności CX wg ISO 9223 (dawna kategoria C5M)?

Jest to możliwe do wykonania poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów (stal S355 o podwyższonej zawartości krzemu), oraz dodatkowy zabieg w postaci śrutowania konstrukcji przed procesem cynkowania ogniowego.

Czy dla konstrukcji schodów i podestów stosujemy zabezpieczenie przeciwpożarowe do klasy ognioodporności R60, w szczególności stopni?

Tak, jest możliwe zabezpieczenie konstrukcji głównej do klasy R60 poprzez pokrycie konstrukcji dedykowanymi do tego farbami pęczniejącymi. Dla stopni i podestów stosujemy rozwiązanie w postaci wykonania elementów z betonu, które spełnia R60.

Czy wykonujemy obliczenia statyczne do wykonywanych projektów?

Tak, mamy własne biuro projektowe. Wykonujemy dokumentację dostosowaną do norm obowiązujących w kraju, w którym produkty TLC docelowo będą zainstalowane.

Czy świadczymy usługi montażu naszych produktów?

Tak, mamy doświadczoną ekipę montażową, która montuje nasze wyroby nie tylko w Polsce ale i poza granicami naszego kraju.

Ile kompletów schodów kontenerowych mieści się do TIR-a?

Ilość kompletów jest zależna od tego czy klient wybierze wariant z szerokością biegu 1000 czy 1250 mm. Standardowym, a zarazem najczęstszym rozwiązaniem jest węższy bieg i takich schodni jesteśmy w stanie spakować 20 kompletów do standardowej naczepy. Jeśli klient wybierze wysyłkę drogą morską przy użyciu kontenera 20 stopowego, będziemy mogli zmieścić 18 kompletów z biegiem 1000 mm.

Czy schody kontenerowe TLC będą pasować do mojego kontenera?

Nasze schody projektowane są do kontenerów o standardowych wysokościach: 2590, 2800 oraz 2960 mm. Montaż jest możliwy zarówno do kontenerów o przeznaczeniu budowlanym jak i morskich.

Czy jest możliwość zainstalowania schodów kontenerowych jako dostęp do górnej powierzchni kontenera?

Tak. Schody kontenerowe TLC montowane są do konstrukcji kontenera znajdującego się na parterze. Pozwala to na instalację schodów bez użycia kontenera na wyższej kondygnacji. Daje to możliwość wykorzystania „dachu” kontenera jako powierzchni użytkowej tworząc taras, który w ofercie TLC składa się z konstrukcji szkieletowej montowanej do naroży kontenera, wypełnienia oraz balustrad.

Czy zamontowane schody kontenerowe pozwalają na swobodną komunikację z poziomu parteru?

Tak. W ofercie schodów kontenerowych TLC znajduje się szeroki wachlarz wariantów montażowych. Wybór właściwego wariantu, szerokości biegu oraz podestu z pewnością pozwoli na bezproblemowe otwieranie/zamykanie drzwi czy wpasowanie długości schodni w dostępne warunki metrażowe.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, napisz do nas,
a nasz specjalista chętnie udzieli wszelkich informacji.