You are currently viewing Producent ogrodzeń budowlanych – przegląd dostępnych rozwiązań

Producent ogrodzeń budowlanych – przegląd dostępnych rozwiązań

Przedsiębiorcy działający w branży budowlanej muszą zastosować się do wymogów prawnych związanych z ogrodzeniem budowy. Dlatego, każdy producent ogrodzeń budowlanych posiada rozbudowaną ofertę pozwalających dostosować się do różnych sytuacji spotykanych na budowie.

Najczęściej spotykane są ogrodzenia tymczasowe: ażurowe lub pełne. Ogrodzenie tymczasowe składają się z reguły z specjalnych siatkowych przęseł (ogrodzenia ażurowe) lub pełnej, ocynkowanej blachy. Do ich stabilizacji wykorzystuje się stopy betonowe – nie zawsze jest to jednak potrzebne. Najczęściej konieczność dodatkowego elementu stabilizującego pojawia się w przypadku zastosowania cięższego, ogrodzenia pełnego. Części wypełniające łączone są za pomocą klamer spinających, dzięki którym – w razie potrzeby – można szybko zmienić układ całego ogrodzenia lub przemieścić je w inny punkt placu budowy.

Panele ażurowe wykonuje się z zgrzewanych drutów, które następnie są cynkowane. Każdy z prętów jest osobno przyspawany do ramy, utrzymując konstrukcję i zapewniając potrzebną jej stabilność. Mogą być bardzo łatwo przenoszone z miejsca na miejsca. Zapewniają bardzo dobrą ochronę przez niepożądanymi wtargnięciami na teren budowy. Dodatkowym atutem jest również łatwo wymienialna blacha. Producenci ogrodzeń budowlanych oferują także elementy specjalne takie jak drzwiczki wejściowe czy bramy wjazdowe.

Ciekawym rozwiązaniem związanym z ogrodzeniami budowlanymi są systemy zabezpieczające krawędzie budowlane. Do takich zaliczyć można między innymi ciągi komunikacyjne, otwory technologiczne czy różnego rodzaju stropy. Wymagają one z reguły dodatkowego zabezpieczenia, szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z pracą na wysokościach, gdzie istnieje m.in. ryzyko upadku ciężkich przedmiotów lub materiałów budowalnych. Wyróżnić tu można np. system EPS (Edge Protection System), składający się ze specjalnej konstrukcji ułatwiającej montaż, składowanie oraz transport. Z powodzeniem pozwolą ograniczyć koszty ogrodzenia potencjalnie niebezpiecznych miejsc oraz usprawnić szybkość montowania.

TLC jest producentem szerokiej gamy ogrodzeń budowlanych.