You are currently viewing Schody do domków na zgłoszenie – ASTA 700

Schody do domków na zgłoszenie – ASTA 700

Domki bez pozwolenia – na co warto zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrza?

Domki bez pozwolenia podbijają Polskę. Ich miłośnicy cenią sobie przede wszystkim niski koszt inwestycji – w myśl zasady ciasne, ale własne – który podyktowany jest brakiem konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Do tej pory najbardziej popularne były domki do 35 m2. Polski Ład i nowelizacja przepisów budowlanych 2022, wprowadził możliwość budowania domów na zgłoszenie do 70 m2.
Domy całoroczne, które nie wymagają pozwolenia to atrakcyjna alternatywa dla klasycznego budownictwa. Decydując się na dom bez pozwolenia unikamy wielu formalności, dzięki czemu proces budowlany zostaje znacznie przyspieszony.
Wraz ze wzrostem atrakcyjności tego typu projektów, pojawiła się również kwestia wyposażenia takiego obiektu. Jak zaprojektować wnętrze, aby było funkcjonalne? Biorąc pod uwagę powierzchnię jaką dysponujemy, musimy zadbać o praktyczność aranżacji. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przemyśleć projekt ciągów komunikacyjnych. Przejścia pomiędzy pomieszczeniami powinny być płynne. Ta sama zasada dotyczy schodów do domów bez pozwolenia. Planowanie dostępu do antresoli, która często jest elementem domku, również powinno brać pod uwagę ograniczoną przestrzeń jaką dysponujemy. Podstawą sukcesu jest więc odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów takich jak drzwi, schody czy meble.

Schody dla domów na zgłoszenie.

Schody należą do grupy wyposażenia na lata. Dlatego projektując je chcemy aby były trwałe, funkcjonalne i mieściły się w założonym budżecie. Gdybyśmy mogli do tego dodać łatwy montaż, który możemy wykonać sami, powstanie nam produkt idealny. Schody modułowe Asta firmy TLC to propozycja ponadczasowa. System zaistniał w 2020 roku i od tej pory podbija rynki europejskie oraz światowe.
Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim zadbaliśmy o ich uniwersalność i rozszerzyliśmy ofertę o schody przeznaczone specjalnie do domków o powierzchni do 35 m2, świetnie sprawdzą się również w domach do 70m2.
ASTA 700 charakteryzuje się wąskim biegiem, dzięki temu jest idealna do domów, gdzie każdy zaoszczędzony skrawek powierzchni jest na wagę złota. Ich minimalistyczna forma świetnie wpisuje w styl loftowy. Sprawdzają się również w bardziej modernistycznych realizacjach, lub w indywidualnych projektach Inwestora. System schodów modułowych firmy TLC to alternatywa dla klasycznych schodów stolarskich lub żelbetowych.
Montaż schodów został maksymalnie uproszczony i chociaż przyda się pomoc drugiej osoby, w żadnym wypadku nie musimy zabiegać o wsparcie fachowca.

Cechy i zalety schodów modułowych do domków bez pozwolenia.

Pomimo, że schody modułowe ASTA 700 posiadają węższy bieg od ich pierwowzoru, to konstrukcja opiera się na tych samych wartościach. System modułowy to gotowe elementy, które tworzą stabilną całość, umożliwiając dostęp do pietra / antresoli budynku. Podczas produkcji schodów zastosowano belki policzkowe, które umożliwiają szeroki zakres regulacji wysokości stopnia, a ich wykonanie nie wymaga spawania. Podstawową różnicą między schodami ASTA do domów 35 m2/70m2, a klasycznymi schodami modułowymi ASTA 900 jest brak możliwości zastosowania podestów.

Parametry schodów dla domów do 35m2:

Barierki, które proponujemy to linki  fi 4 mm lub rurki  fi 12 mm – są to opcje dla schodów z zabiegiem. Jeżeli jedna konstrukcja będzie pozbawiona zabiegu, wówczas dodatkowo można wykorzystać warianty barierek z wypełnieniem, bez wypełnienia lub zastosować barierkę bezpieczną. Kolejną ważną sprawą jest dobór wypełnienia stopni, które nadaje ostatecznego charakteru wnętrzu domu. Opcją pasującą do większości aranżacji wnętrz jest deska klejona (bukowa). Istnieje również możliwość zakupu samej bazy pod deskę Klienta. Jest to rozwiązanie, które pozwala na jeszcze większą swobodę w planowaniu wnętrza domu. 

schody-do-malych-domkow-1

Schody ASTA – najlepszy wybór do domów na zgłoszenie.

ASTA 700 dla domków całorocznych na zgłoszenie to przede wszystkim wysoka jakość i niska cena. Produkt dedykowany jest zarówno Deweloperom, którzy szukają rozwiązania na szeroką skalę, budując całe osiedla, jak i Klientom indywidualnym.
Domy do 35m2 wymagają specjalnych i dobrze zaplanowanych rozwiązań. Wiemy już jak ważna jest przestrzeń – od jej zagospodarowania zależy przyszła funkcjonalność naszego wnętrza. Schody modułowe pozwalają zaoszczędzić zarówno czas jak i zminimalizować koszty.

ASTA zagościła już m.in. na rynku norweskim, niemiecki, polskim, duńskim, islandzkim, słoweńskim, czeskim, słowackim i brytyjskim. W 2022 roku nasz produkt otrzymał Złoty Medal Wyboru Konsumentów międzynarodowych targów budownictwa i architektury BUDMA. Zaufanie naszych Klientów to najważniejsze wyróżnienie.

MTP_ZlotyMedal_WyborKonsumentow_ZlotyMedal_WyborKonsumentow
Złoty medal 2022

Planujesz budowę domu na zgłoszenie?
Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w konfiguracji odpowiednich schodów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ASTY 700.

GALERIA: