You are currently viewing Serpentyny do nieba…czyli schody kręcone zewnętrzne

Serpentyny do nieba…czyli schody kręcone zewnętrzne

Schody towarzyszące ludziom od starożytności na stałe wpisały się w krajobraz naszego codziennego życia. Dlatego zbędnym jest przytoczenie definicji czy rozprawianie nad ich znaczeniem. Krótko mówiąc, umożliwiają komunikację między różnymi poziomami, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W dawnych czasach skupiano się tylko na ich praktycznej roli. Obecnie schody kręcone zewnętrzne, są jednym z elementów świadczących o stylu danego miejsca. Zarówno schody zewnętrzne, jak i wewnętrzne, niejednokrotnie łączą w sobie zarówno funkcjonalność z elegancją i szykiem.

Najbardziej gustowne, okazale się prezentujące są schody kręcone zewnętrzne, przybierające różne formy i kształty, w zależności od potrzeb klientów. Innymi prawami rządzą się te wykorzystywane w prywatnych domach, innymi w zakładach przemysłowych czy magazynach. To, co łączy wszystkie schody kręcone zewnętrzne to minimalna przestrzeń wymagana do zabudowy, a także łatwy i dość szybki montaż. W rezultacie są doskonałą alternatywą dla konstrukcji zabiegowych oraz prostych.

W przypadku inwestycji przemysłowych, należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak chociażby: średnica zewnętrzna schodów, wysokość stąpnięcia schodów, Ilość stopni schodowych na pełen obrót (360°) oraz możliwość zakotwienia rury nośnej.

Ze względu na ich ekspozycję na oddziaływanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, schody spiralne zewnętrzne, powinny także wyróżniać się trwałością i jakością wykonania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ocynkowanie ogniowe takich schodów, jak w przypadku oferowanych przez firmę TLC. Cynkowanie ogniowe wg EN ISO 1461 (DIN 50976) stanowi zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich elementów konstrukcji, zapewniając wysoką trwałość wyrobów. Oczywiście wszystko przy zachowaniu walorów estetycznych, o które zadba specjalne lakierowanie proszkowe na wybrany kolor z palety RAL lub NCS.

Schody kręcone zewnętrzne poleca się szczególnie właścicielom hal produkcyjnych, magazynów, silosów, jak również klientom indywidualnym, pragnącym w oryginalny sposób upiększyć swój dom. Dzisiejsze możliwości ogranicza tylko wyobraźnia. jesteśmy w stanie sprostać bardzo specyficznym i wymagającym projektom, co pozwala nam ciągle się rozwijać i nie stać w miejscu.

Zobacz ofertę schodów kręconych zewnętrznych marki TLC.