You are currently viewing TLC Marketing Team – kim jesteśmy?

TLC Marketing Team – kim jesteśmy?

Marketing

Nowoczesny zespół marketingowy prowadzący efektywne działania muszą zasilać specjaliści z różnych dziedzin. Digitalizacja dotyczy dziś niemal wszystkich aspektów działalności firmy TLC, również działu sprzedaży oraz marketingu. Prowadzenie hybrydowych, skutecznych kampanii marketingowych wymaga więc skoordynowanego działania wielu osób. Jedynie połączenie kilku narzędzi oraz formatów reklamowych, dzięki uzyskiwaniu efektu synergii będzie prowadziło użytkowników do konwersji zakupowej.

Wdrażanie i monitorowanie projektów marketingowych obejmuje proces opieki nad stronami, pozycjonowanie, reklamy, remarketing, analitykę, e-PR, copywriting, jak również przygotowanie grafiki.

Tak więc dział zasila contentowiec, czyli osoba odpowiedzialna za budowanie mapy treści, które tworzy zarówno samodzielnie jak i przy wsparciu i zaangażowaniu ekspertów w firmie. Osoba odpowiedzialna za digital, która tworzy plan dotarcia z treściami do grupy docelowej TLC, dobierając odpowiednie narzędzia i kanały. Specjalista ds. wdrażania, analiz oraz raportowania wszelkich kampanii digitalowych, administrowania stronami www.

Wszystkie kampanie wymagają również odpowiedniego przygotowania graficznego. Testując różne rodzaje współpracy, doszliśmy do wniosku, iż wszelkie działania związane ze zleceniami grafiki powinna nadzorować osoba należąca do zespołu, sama będąc specjalistą grafiki komputerowej i marketingu. Taki system pracy sprawdza się najlepiej, pozwalając na szybkie i skuteczne działanie. Oparte jest ono bowiem na wspólnej konsultacji pomysłów, co przekłada się na lepsze zrozumienie idei kampanii i „trafioną” oprawę graficzną.

Często niektóre z kompetencji pokrywają się i możemy w pewnych obszarach nie tylko się uzupełniać ale i zastępować. Dodatkowo codziennie staramy się uczyć od siebie nawzajem, ponieważ zrozumienie i poznanie procesów oraz możliwości danego etapu planowania / wdrażania kampanii, pozwala na szybkie i profesjonalne działanie.

Dodatkowo, pisząc trochę z przymrużeniem oka, jesteśmy również tłumaczami, organizatorami eventów, akcji charytatywnych i integracyjnych, dziennikarzami, fotografami, specjalistami do spraw zakupów i filmowcami.

 

MARKETING W GRUPIE TLC

Decyzją podjętą przez Zarząd TLC, Dział Marketingu w Grupie jest działem scentralizowanym. Spowodowane jest to bardzo szybkim tempem rozwoju firmy i koniecznością holistycznego podejścia: zachowania spójności w szeroko pojętych podejmowanych działaniach marketingowych. Scentralizowanie marketingu pozwala więc na łatwiejsze prowadzenie kampanii 360°, czyli zintegrowanych działań mających na celu promocję firmy, wykorzystujący zarówno działania offline jak i online.

 

STRUKTURA GRUPY TLC

Jakie spółki wchodzą w jej skład Grupy TLC? Jaka jest oferta usługowa oraz produktowa?
Dział Marketingu Grupy TLC obsługuje sześć spółek zależnych, odnoszących wieloletnie sukcesy na rynku międzynarodowym w zakresie obsługi kluczowych inwestycji sektora budowlanego i przemysłowego.

TLC jest spółką produkcyjną mieszczącą się w małopolskich Gorlicach. Firma jest międzynarodowym liderem w produkcji schodów i klatek schodowych, platform stalowych oraz tymczasowych systemów zabezpieczeń dla przemysłu i budownictwa. Od kilku lat również innowacyjnego sprzętu przeznaczonego do budowy wielkogabarytowych zbiorników stalowych, który pozwala na szybką i efektywną realizację zadań przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Za dystrybucję oraz sprzedaż odpowiednio odpowiedzialne są poszczególne spółki.

Spółka TLC Rental, która jest liderem na rynku oferującym tymczasowe ogrodzenia pełne SMART oraz ogrodzenia ażurowe MOBILT, ale również barierki ochronne metalowe CITY i barierki plastikowe. W ofercie znajdują się również System Zabezpieczeń Krawędzi EPS i SKY EPS, mobilne schody kontenerowe, a także schody tymczasowe wchodzące wraz z klatką schodową w skład systemu TAS.

Spółka Nordweld działająca na terenie całego świata. Firma ta opracowała innowacyjny sprzęt do szybkiej i zoptymalizowanej budowy zbiorników stalowych, pozwalający na obracanie i automatyczne spawanie zbiorników.

Inter TLC Szwecja. Spółka zajmująca się dystrybucją na terenie Skandynawii. Przede wszystkim schodów, klatek schodowych oraz platform stalowych.

Inter TLC Wielka Brytania. Spółka specjalizująca się w dystrybucji tymczasowych systemów zabezpieczeń dla przemysłu i budownictwa oraz schodów i klatek schodowych.

Meblorent. Lider w wynajmie mebli biurowych, pracowniczych oraz socjalnych.

 

JAK DZIAŁAMY

Budowanie zespołu marketingu to wyzwanie. Na dzień dzisiejszy możemy mówić o DM, który stale się rozwija. Stworzone zostały odpowiednie stanowiska, a nasz zespół rozumie jak zmieniają się potrzeby rynku i potencjał cyfrowych kanałów marketingowych oraz nowoczesnych narzędzi i platform. Klienci oczekują interakcji z firmą w każdym momencie i na najwyższym poziomie. Informacja o firmie i produkcie musi być dostępna „od ręki”.

Nie jesteśmy jednak jedynie „narzędziowcami.” Zarówno w B2C jak i w B2B trzeba rozumieć ludzi, czuć ich potrzeby i znajdować sposoby na komunikację, która sprawi, że zostanie się w umysłach potencjalnych klientów na dłuższy czas.

Nie można myśleć tylko o kwestii finansowej, ale też o kreowaniu wartości dla tzw. sympatyków i klientów firmy. Przez wartość mam na myśli zaufanie, poziom usług czy lojalność. Poprzez szerokie pojmowanie działalności marketingowej taką wartość kreujemy i wykracza ona poza samą pozycję produktu czy usługi.

Strategia marketingowa w TLC opiera się więc na dwóch celach, są nimi budowanie zaangażowania oraz generowanie sprzedaży. Założone przez nas cele są ambitne, ale strategia nieskomplikowana. Staramy się aby były to zawsze plany były dla nas wszystkich zrozumiałe i przejrzyste, tak aby każdy czuł, że może się z nimi zmierzyć.

 

ZESPÓŁ, LUDZIE, EMOCJE

Jesteśmy pięcioosobowym teamem tworzącym Dział Marketingu w firmie TLC. Czytałam kiedyś, że kluczem do sukcesu jest różnorodność, która otwiera drzwi kreatywności. Zespół w różnym wieku i o różnej płci. Mający zupełnie inne doświadczenia zawodowe. Każdy z nas ma jednak jedną wizję współpracy, która w praktyce i działaniu przekłada się na korzyść firmy.
Lubimy razem pracować, napędzają nas wspólne sukcesy, doceniamy siebie i swoją pracę, chcemy uczyć się nowych rzeczy, a problemy staramy się rozwiązywać wspólnie. Przede wszystkim jednak jesteśmy względem siebie lojalni i uczciwi. Jesteśmy zespołem.

Podsumuje ten artykuł słowami z okładki kalendarza jednej z naszych spółek: Tak ważne jest kto nas otacza;)

Wioletta Grabska – specjalista ds. marketingu
Anna Nogawka – specjalista ds. grafiki komputerowej i marketingu
Artur Socha – specjalista ds. marketingu
Anna Leska – specjalista ds. SEO i Social Media
Roman Szymaszek – Kierownik ds. IT/ Administrator www