You are currently viewing Balustrady stalowe schodów w przestrzeni publicznej i w przemyśle

Balustrady stalowe schodów w przestrzeni publicznej i w przemyśle

Główną funkcją jaką pełnią balustrady jest zabezpieczenie przed niebezpieczeństwem upadku. Z tego rodzaju sytuacjami mamy najczęściej do czynienia w przypadku balkonów, ruchomych schodów, klatek schodowych czy tarasów. W każdym z nich niezbędne staje się zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

W przestrzeniach przemysłowych dużą popularnością cieszą się balustrady metalowe – wykonane ze stali czarnej lub kwasoodpornej. Gatunek stali dobiera się do kategorii korozji która panuje w danym otoczeniu. Szczególny nacisk na zabezpieczenia antykorozyjne należy położyć w przypadku balustrad stosowanych na zewnątrz. Stal musi być w takim przypadku odporna na różnorodne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy wysoka lub niska temperatura.

Balustrady w miejscach przemysłowych umożliwiają wydzielenie i zabezpieczenie placu, który może być niebezpieczny dla pracujących osób. Zasady projektowania oraz wykonania tego typu balustrad ustala norma PN-EN ISO 14122 “Stałe środki dostępu do maszyn”; dzięki której grupa TLC jest przekonana o wysokim bezpieczeństwie swoich produktów.

Zobacz ofertę balustrad firmy TLC.