You are currently viewing Balustrady stalowe – trwałość i elegancja

Balustrady stalowe – trwałość i elegancja

Balustrady przy schodach to element architektoniczny, praktycznie nieodzowny w każdym piętrowym budynku. Montowana od otwartej strony biegów schodowych, składa się ze słupków, poręczy oraz wypełnienia. Kwestią gustu oraz charakteru danego budynku jest wybór pomiędzy różnymi wariantami wykonania. Zasadniczo wyróżnia się balustrady drewniane, szklane oraz stalowe. Ostatnio ze względu na swą wszechstronność, coraz większym uznaniem cieszą się balustrady stalowe zewnętrzne.

Słupki stanowią trzon balustrady, do których przymocowuje się poręcze i wypełnienie. Poręcz to najbardziej dekoracyjny element balustrady, który może przybierać zróżnicowane formy i kształt, w zależności od indywidualnych upodobań. Mocuje się ją do słupków balustrady bezpośrednio bądź też poprzez wsporniki. Wypełnienie z kolei powinna cechować estetyka i bezpieczeństwo. Jego wykonanie może być przeróżne: rurki, profile, linki, czy szkło hartowane. Tak naprawdę wybór zależy tylko od stylu, jaki chcemy uzyskać oraz kwoty, jaką planujemy przeznaczyć na ten cel.

Balustrady stalowe cechuje przede wszystkim estetyka, która nadaje danemu miejscu eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Wkomponować je można niemal w każdy wystrój wnętrza, jak i wygląd elewacji. Najładniej jednak prezentuje się na tle nowoczesnych aranżacji ze względu na swój charakterystyczny, lśniący połysk. Popularnym rozwiązaniem jest również ich lakierowanie (metodą proszkową lub natryskową) w zależności od preferowanych przez Państwa rozwiązań stylistycznych.

Równie ważnym aspektem jest też trwałość balustrad stalowych zewnętrznych. W zasadzie nie wymagają one żadnej konserwacji, aby przez lata gwarantować stałą odporność na korozję i działanie szkodliwych roztworów. Stal nierdzewna to duża wytrzymałość, nawet w przypadku dużych obciążeń czy wysokich temperatur. Dlatego balustrady stalowe sprawdzają się również w warunkach przemysłowych.

Proste w utrzymaniu, szybkie w czyszczeniu, zapewniają blask i lekkość Państwa zakładu przemysłowego, biura czy też obiektu logistycznego.

Balustrady stalowe to uniwersalne i wygodne rozwiązanie, które zapewni oryginalny, elegancki wygląd przez dziesiątki lat.

Zobacz ofertę na balustrady stalowe zewnętrzne firmy TLC.