You are currently viewing Akcja rowerowa pomoc dla powodzian

Akcja rowerowa pomoc dla powodzian

To już trzeci rok, w którym pracownicy TLC wraz z każdym zaparkowanym pod firmą rowerem przyczynią się do wsparcia potrzebujących.
Pomysł zorganizowania zbiórki pieniędzy, która zachęci pracowników do prowadzenia zdrowego i ekologicznego trybu życia, zrodził się w 2018 roku.
Wtedy też na naszej hali produkcyjnej, między realizowaniem projektów lekkich konstrukcji stalowych, powstał nietuzinkowy stojak na rowery. Bez wątpienia zwraca on uwagę gości, oraz nowych pracowników firmy. Stał się też niejako symbolem akcji.

W 2018 roku wspieraliśmy lokalne Centrum Opieki nad Dzieckiem, w którego skład wchodzą trzy Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Co ciekawe, zebrane środki przekazaliśmy zawożąc je… na rowerach! (zobacz wpis z podsumowaniem akcji)

Rok później, wybór padł na Fundację na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu”. Urzekło nas to, jak dużo zaangażowania i pasji w pomoc osobom niepełnosprawnym wkładają członkowie Stowarzyszenia (Link).

Teraz, postanowiliśmy skupić się na pobliskiej miejscowości – Trzcinicy. Czerwcowe ulewy nie oszczędziły mieszkańców tej podkarpackiej miejscowości. Wielu z nich w bardzo krótkim czasie poniosło ogromne i nieodwracalne straty materialne. Uznaliśmy, że to będzie najbardziej odpowiedni cel. Tym razem w organizacji przedsięwzięcia pomaga nam Polski Czerwony Krzyż w Jaśle.
Zachęcamy do śledzenia naszej akcji, oraz wsparcia – powstało sporo zbiórek i grup w mediach społecznościowych, za pośrednictwem których można przyczynić się do pomocy powodzianom.