You are currently viewing Wszystkie dzieci chcą być w sieci – dołączamy do inicjatywy Polska Press!

Wszystkie dzieci chcą być w sieci – dołączamy do inicjatywy Polska Press!

Pandemia Covid-19 wpłynęła nie tylko na życie dorosłych, ale również i młodzieży – od ponad roku lekcje prowadzone są przez Internet, a znane nam dotychczas metody nauczania musiały zostać poddane szybkiej “reformie”. Niestety, często trudna sytuacja finansowa w domu nie pozwalała na zapewnienie sprzętu, który mógłby sprostać zadaniu. Od początku pracy zdalnej zorganizowano wiele różnych inicjatyw, które na celu miały walczyć z wykluczeniem cyfrowym dzieci i młodzieży, tym samym zapewniając im swobodny dostęp do nauki zdalnej. Akcja, do której z przyjemnością dołączyliśmy, jest szczególnie bliska naszemu sercu.

„Wszystkie dzieci chcą być w sieci” to inicjatywa organizowana przez Polska Press – wydawcę Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Celem zbiórki jest zapewnienie dostępu do nowoczesnej technologii podopiecznym Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorlicach. Zakupione urządzenia pozwolą dzieciom i młodzieży na nieograniczoną naukę zdalną, a gdy sytuacja pandemiczna zostanie opanowana, z pewnością przydadzą się również jako źródło wiedzy czy rozrywki.

Zarząd TLC przekazał już wsparcie, ale na tym nie poprzestajemy – organizujemy również dobrowolną zbiórkę funduszy wśród pracowników, zwiększając tym samym pomoc niesioną podopiecznym. Nie jest to również pierwszy raz, gdy TLC wspiera domy dziecka w Gorlicach – zapraszamy do naszego wpisu z 2018 roku.